Ak túžite po originálnej kúpeľni, skúste si ju navrhnúť sami

Návrh modernej kúpeľne

 

Čo je to moderný štýl? Je to hra textúr farieb, tvarov a materiálov. Závesná sanitárna keramika a kúpeľňový nábytok s čistými líniami v kontraste s neobvyklými tvarmi a odvážnou kombináciou farieb - to všetko možno nájsť v modernej kúpeľni. Tradičné materiály reprezentuje prírodný kameň, ale aj sklo, z ktorého môžu byť vyrobené umývadlá, vaňa či obklady s leptanou textúrou. Populárnym materiálom v moderných kúpeľniach je dekoratívny kameň, ale aj drevo.  Stručne povedané, moderné kúpeľne majú ďaleko od stereotypov bývalej „socialistickej“výstavby v krajinách východného bloku. Návrh kúpeľne v modernom štýle je jednoznačnou výzvou aplikovať moderné riešenie do miestnosti, ktorá roky vyzerala rovnako.

Návrh kúpeľne môžete zveriť odborníkom, ktorí podľa vašich predstáv pripravia víziu, v akom štýle bude v budúcnosti vyzerať, no môžete sa spoľahnúť aj na vlastné dekoratívne techniky. Vlastne – dnes si už každý môže navrhnúť kúpeľňu podľa vlastných predstáv. Technológie výroby sanity, obkladov a doplnkov sú na tak vysokej úrovni, že váš sen nebude až tak ťažké zhmotniť. Samozrejme je nutné podotknúť, že to nebude v mnohých prípadoch lacná záležitosť. My vám v nasledujúcich riadkoch ponúkneme štýly kúpeľní, ktoré momentálne vo svete letia a ktoré spája jediné slovíčko – moderné.

Svoj návrh kúpeľne skonzultujte so šikovným projektantom, ktorého si podobne ako aj firmu na realizáciu kúpelne a predaj sanity, môžete vybrať na stavebnom portáli Stavebnik.sk, v sekcii Kúpelne, sanita
Na týchto stránkach môžete cez dopytový systém poslať vybratým firmám žiadosť o vypracovanie cenovej ponuky na stavebné práce i dodávku materiálu.
 

Návrh kúpeľne v anglickom štýle

Kúpeľňa v anglickom štýle bude vždy vyzerať luxusne a elegantne. Zvyčajne je neodmysliteľným atribútom interiéru takejto kúpeľne klasická liatinová vaňa s nohami – takzvanými labkami a kontrastná dlažba (napr. čierna a biela) v stanovenom šachovnicovom vzore. Kúpeľňa v anglickom štýle je vhodná pre interiér s veľkými rozmermi. Je záležitosťou detailov, ktoré vás prenesú do sídla anglických kráľov a pritom budú pôsobiť naozaj moderne. Spojením dneška s minulosťou tak vznikne dokonalý súlad a vy sa budete vo svojej kúpeľni cítiť naozaj kráľovsky.

 

 

Kúpelňa v orientálnom štýleNávrh kúpeľne v orientálnom štýle

Orientálny štýl interiéru kúpeľne  spája tradície a dekoračné prvky, ktoré sa používali a používajú v Indii, Číne, Maroku, Japonsku a ďalších krajinách. Vďaka sýtosti farieb a väčšiemu  využitiu prírodných materiálov pre dekoráciu, ktoré sú dôležitými prvkami tohto štýlu, bude kúpeľňa vždy vyzerať veľmi svetlá a originálna. Orientálny štýl priam vyzýva k netradičným dizajnom nielen kúpeľňového nábytku, ale napríklad tiež vane (viď.obrázok) a ostatnej sanity. Ani obklady nie sú všedné. Často sa využíva mozaikový štýl, ktorý je možné aplikovať taktiež na dlažbu kúpeľne. Orientálny štýl môžeme aplikovať aj do kúpeľní menších rozmerov, dbáme však na to, aby nebol vnútorný priestor vyplnený až priveľmi.
 

Kúpelňa v orientálnom štýle

 

Kúpelňa v klasickom štýleNávrh kúpeľne v klasickom štýle

Kúpeľne v klasickom štýle sú stelesnením elegancie a nostalgie za dobami minulými. Klasický štýl netoleruje lacnosť, takže interiér je vyrobený z prírodného dreva, mramoru, drahších typov keramických obkladov. Kúpeľňový nábytok v klasickom štýle je elegantný, vyrobený zo svetlého, alebo tmavého dreva s bohatým zdobením, starožitným kovaním a dekoráciami v zlatom, striebornom či perleťovom prevedení. Steny a podlaha sú obložené drahými dlaždicami z mramoru, ktorý vytvára najmä na podlahe jedinečné vzory. V klasickej kúpeľni je miesto pre vázy s kvetinami, elegantné lustre a lampy, závesy z jemnej tkaniny a podobne. Je jasné, že kúpeľňa v klasickom štýle nemôže byť malá izba - eleganciu a tieseň nemožno kombinovať. Pamätajte si, že klasický štýl vyžaduje pozornosť k detailu a netoleruje nezrovnalosti.
 

Kúpelňa v klasickom štýle

 

Kúpelňa v škandinávskom štýleNávrh kúpeľne v škandinávskom štýle

Škandinávsky štýl je plný kontrastov. Preto aj rozhodovanie, ako vlastne bude kúpeľňa v tomto štýle vyzerať je náročné. Samotná farebnosť kúpeľne môže byť buď tmavá s použitím „hrubých“ obkladov, alebo naopak svetlá až úplne biela, kde sú obklady jemné, oku lahodiace. Škandinávsky štýl sa nebráni zakomponovaniu moderných dekorácií a sanity, vaňa by však mala byť oblá, aby pripomínala tradičné drevené škandinávske kúpeľne a sauny. Kombinácia ostrých tvarov s ladnými a oblými prináleží práve tomuto štýlu.

 

Kúpelňa v škandinávskom štýle

 

Návrh kúpeľne v štýle art-decoNávrh kúpeľne v štýle art-deco

Kúpeľne v štýle art -deco – sú skutočne reálne luxusné. Exkluzívny obsah elitnej sanity a nábytku by mal byť z pravého zlata a striebra, polodrahokamov a vzácnych driev. Samozrejme v dnešnej dobe výrobcovia vyrábajú tieto komponenty z materiálov na nerozoznanie od pravých, no trochu luxusu si môžete doprať aj v inej podobe. Aj štýl art-deco je kontrastný. Do kúpeľne môžete zakomponovať na jednej strane ručne  maľované obklady, francúzske záclony, mramor, antické vázy, oceľ, profilované rámy zrkadiel , na druhej strane môže kúpeľňa v štýle art-deco koncipovaná stručne, ak nie asketicky. Ale len na prvý pohľad, pretože ak je každá položka sofistikovaná a elegantná zároveň, bude udivovať aj v minimalistickom prevedení. Zladiť interiér kúpeľne v štýle art -deco je ťažké, pretože nemusíte rozoznať hranice, oddeľujúce eleganciu od zlého vkusu.

Návrh kúpeľne v štýle art-deco

 

Návrh kúpeľne v japonskom štýleNávrh kúpeľne v japonskom štýle

Japonský štýl - to je skvelá kombinácia minimalizmu a etnického štýlu. To je to, čo potrebujete pre konštrukciu malých kúpeľní, obzvlášť ak chcete byť originálni a neobvyklí. Japonský štýl v kúpeľni  je plný štruktúrovaných  dlaždíc ,simulujúcich kože, bambus, drevo alebo papier. Farebnosť spočíva v bielej, béžovej, pieskovej farbe a hnedých odtieňoch s malými svetlými akcentmi. V kúpeľni by nemali existovať žiadne zbytočné detaily, takže základom sú okrúhle alebo obdĺžnikové tvary, pričom inštalatérske prvky sú dômyselne ukryté v zásuvkách alebo podstavcoch.
Návrh kúpeľne v minimalistickom štýleNávrh kúpeľne v minimalistickom štýle

Štýl minimalizmu nepotrebuje komentáre - všetko je jasné. Minimum dielov, ktoré sú plne funkčné a nie „zbytočné“. Ostré, čisté línie, "grafický" štýl, minimum farieb, vysoká čistota. Kúpeľňa v štýle minimalizmu obsahuje prehľadné grafické tvary sanitárnej techniky - dokonalé kružnice, číre ovály alebo obdĺžniky. V kúpeľni, zdobenej v minimalistickom štýle, nenájdete širokú škálu odtieňov - len dve hlavné farby, zvyčajne kontrastné, plus niekoľko akcentov. To je všetko. Minimalistický štýl ponúka viac priestoru, takže je ideálny pre malé kúpeľne. Na výzdobu v štýle minimalizmu sú vhodné materiály - kameň, drevo, sklo, kov, plast.

Návrh kúpeľne v minimalistickom štýle
 

 

Návrh kúpeľne v sedliackom štýleNávrh kúpeľne v sedliackom štýle

Tak veru – aj keď možno mnohí budú nesúhlasne krútiť hlavami, kúpeľňa v štýle „našich predkov z lazov“ je dnes in. A zrejme asi najviac zo všetkých štýlov ohlasuje návrat k prírode a k prírodným materiálom. Drevo a prútený nábytok, keramika, prírodné textílie, drevené rámy zrkadiel sú len základom. Živé rastliny v kúpeľni, kvetinový vzor na stenách a prírodný kameň sú bonusmi. Sedliacka kúpeľňa je plná prírodných farieb -  zelenej, pieskovej, mäkkých odtieňov hnedej, žltej, oranžovej. Sedliacky  štýl nemiluje jasné, ostré farby. Aj biela by mala byť radšej mliečna, ako „snehová“ . Sedliacky štýl stelesňuje prírodu. Preto sa v kúpeľni budete vždy cítiť pohodlne, útulne a sebavedomo.

 

 

Návrh kúpeľne v sedliackom štýle

 

Návrh kúpeľne v štýle Hi-techNávrh kúpeľne v štýle Hi-tech

Kúpeľne v štýle high-tech  sú oslavou nových technológií obsiahnutých v skle, kove a plastoch. Hi-tech - to sú svetlé, žiarivé farby v kontraste s tmavými. Hi-tech v kúpeľni znamená  nerez, sklo a plasty v najneobvyklejších kombináciách, leštenú oceľovú vaňu, kovové tienidlo, oceľové stoličky v kombinácii s červenými stenami. Tento štýl je tak rôznorodý, že si môžete navrhnúť interiér podľa akéhokoľvek vkusu. Interiér môže byť rovnako prísny ako jemný, teplý ako studený, jasný ako tmavý. Existujú však všeobecné požiadavky na dizajn kúpeľne v high-tech štýle: ostré línie, pragmatizmus vo využití priestoru, použitie jednoduchých tvarov.

Návrh kúpeľne v štýle Hi-tech

 

Návrh kúpeľne v modernom štýleNávrh kúpeľne v modernom štýle

Na záver sme si nechali návrh kúpeľne v modernom štýle, lepšie povedané – návrh modernej kúpeľne v modernom štýle, keďže aj predošlé návrhy sú proste in a populárne. Moderný štýl má za úlohu brať kúpeľňu nielen ako miesto na hygienu, ale ako útulnú a príjemnú miestnosť, vybavenú modernou sanitou, dekoráciami a doplnkami, v ktorej človek nájde miesto na odpočinok tela a hlavne duše. Farby, tvary, vzory – to všetko vníma naše podvedomie a spracováva mozog. Dnes je už bežné, že si ľudia vytvoria z kúpeľne meditačnú miestnosť. Vytvoria si ju podľa vlastných potrieb a preto sa môžu riadiť heslom „nič nie je nemožné“. Ak hľadajú návrh pre svoju kúpeľňu, hľadajú ho hlavne vo svojom vnútri. Takže pri moderných kúpeľniach platí – fantázií sa medze nekladú.


Návrh kúpeľne v modernom štýle

Zaujať by vás mohol aj zaujímavý článok o termostatických batériách


Foto: foto-remonta.ru
(i.n.)